Wydawca treści Wydawca treści

Szkolenia i konferencje

NOWE ŁĄCZE ŚWIATŁOWODOWE

Ośrodek dysponuje trzema salami wykładowymi (65, 35 lub 12 osób) wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
Infrastruktura sieci Wi-Fi oraz LAN spełnia najwyższe standardy i oferuje komfortowe prowadzenie warsztatów komputerowych nawet do 100 osób jednocześnie. Symetryczne łącze światłowodowe zapewnia szybką i bezproblemową komunikację ze światem zewnętrznym umożliwiając uruchomienie takich usług jak:

- wideokonferencje w wysokiej jakości

- strumieniowanie audio/wideo z wielu źródeł jednocześnie

- stabilne połączenie VPN o niskich opóźnieniach

- i wiele innych…

Koszt wynajmu sali 15zł od osoby.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

#ZostańWDomu – ZABIERZ LAS DO DOMU!

#ZostańWDomu – ZABIERZ LAS DO DOMU!

W świetle obowiązujących od 1 kwietnia (chciałoby się żeby to był prima aprilis) nowych zasad i ograniczeń w poruszaniu się, mamy zakaz wychodzenia gdziekolwiek w innych celach niż te, które mają zaspokoić nasze podstawowe potrzeby. Można to interpretować nawet jako zakaz wypraw, do tak popularnego w ostatnich dniach, lasu.

Leśnicy nie wprowadzają zakazu wstępu do lasu, nie zamykają tzw. leśnych parkingów, co najwyżej nałożyliśmy ograniczenia na korzystanie z urządzeń na nich się znajdujących i dlatego można zobaczyć takie obrazy jak wyżej.

Wszystko jednak zmierza do tego abyśmy jak najmniej wychodzili i pozostali w domach. Dlatego leśnicy zapraszają do zabrania lasu do domu. Oprócz materiałów do pobrania, w postaci; książek, kolorowanek czy notatników leśnika (przeznaczonych dla różnych grup wiekowych w tym dorosłych), mamy też filmy ukazujące las ciekawie i z różnych perspektyw. Do dyspozycji są też wirtualne spacery. W naszym nadleśnictwie można się wybrać na teki spacer do zespołu pałacowo – parkowego w Porażynie (link), podczas którego można obejrzeć wspaniały park „maszerując” trasą ścieżki edukacyjnej. Podczas tej „wędrówki” można obejrzeć też sam pałac i znajdujące się w nim pomieszczenia, a po zakończeniu „podróży” rozwiązać wirtualny quiz (link).

Jak mało kto leśnicy wiedzą, że las na ekranie komputera nie może zastąpić tego prawdziwego, ale jeżeli chcemy szybko cieszyć się świeżym, leśnym powietrzem, szelestem liści, śpiewem ptaków czy widokiem zwierząt:

#ZostańWDomu – ZABIERZMY LAS DO DOMU!

 

Tekst i zdjęcia: T. Kałek

Materiały: PGL LP


Wydawca treści Wydawca treści

Organizujemy szkolenia i konferencje.