Wydawca treści Wydawca treści

Sale pałacowe

Sale pałacowe

Przykładowy wystrój sal pałacowych

Zapraszamy do zorganizowania różnego rodzaju uroczystości w malowniczym Pałacu w Porażynie.

Cicha okolica, rodzinna atmosfera i domowe jedzenie to jest to co nas wyróżnia.


Wesele

Wesele

Organizujemy imprezy weselne.

Ślub i wesele to jedyny taki dzień w życiu, gdy marzenia o wspólnym życiu na dobre i na złe stają się rzeczywistością. Warto więc zadbać, aby ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostał w pamięci Młodej Pary. Sprawimy aby nigdy nie zapomnieli go także Wasi Goście. Gwarantujemy Państwu świetną, profesjonalną organizację uroczystości.

Zachęcamy również do organizowania zaślubin w kapliczce, która znajduje się nieopodal Pałacu.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Koszt wynajmu sali wynosi 15zł od osoby.

Istnieje możliwość wynajmu kaplicy na ślub (koszt 280,00 zł).


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

WIOSNA IDZIE, INDIANIE CHRUST NA ZIMĘ ZBIERAJĄ.

Drewno jest jednym z najbardziej popularnych paliw na świecie, jego właściwości cieplne wykorzystywano na długo przed tym gdy zauważono, że istnieje coś takiego jak węgiel, gaz i ropa naftowa.

Wszyscy wiedzą o tym, że ważne jest czym palimy w piecach i chodzi tu nie tylko o węgiel, czy ekogroszek, miał i pelet, ale o drewno też.

Różne gatunki drewna, różnie się palą. Jedne mają większą wartość kaloryczną i dobre są do palenia, a inne są lepsze do rozpalania ognia. Wszystkie jednak powinny mieć jedną wspólną cechę, aby się dobrze paliły i w procesie spalania produkowały jak najmniej pyłów i spalin – powinny być SUCHE!

Drewno suche, czyli jak mówią wtajemniczeni, sezonowane, pali się lepiej i dłużej, oszczędzając nasze pieniądze. Nie można jednak zrobić tego w tydzień lub dwa. Jak nazwa wskazuje drewno jest sezonowane, czyli musi się suszyć dłuższy czas. Dla drewna iglastego wystarczy rok (sezon), ale drewno liściaste, szczególnie to najbardziej kaloryczne, jak dąb, grab i buk potrzebuje dwóch albo i trzech sezonów.

Jednym słowem im szybciej tym lepiej. W tym roku dosłownie im szybciej tym lepiej, bo od lipca wzrośnie VAT na to drewno z 8% do 23%. Dodatkowo z takiego drewna kupionego teraz, mamy i inne korzyści, bo przecież takie drewno należy pociąć i porąbać, a jeżeli zrobimy to na świeżym powietrzu to zaręczam, że nie jeden „brzuszek” zniknie, a „bicki” urosną.

Dlatego zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z miejscowym leśniczym, do którego kontakt znajdziecie pod tym adresem: https://grodzisk.poznan.lasy.gov.pl/lesnictwa, lub z działem marketingu Nadleśnictwa Grodzisk - kliknij TUTAJ.

Darz Bór!

 

Tekst: T. Pieprzyk, T. Kałek.


Wydawca treści Wydawca treści