Wydawca treści Wydawca treści

Sale pałacowe

Sale pałacowe

Przykładowy wystrój sal pałacowych

Zapraszamy do zorganizowania różnego rodzaju uroczystości w malowniczym Pałacu w Porażynie.

Cicha okolica, rodzinna atmosfera i domowe jedzenie to jest to co nas wyróżnia.


Wesele

Wesele

Organizujemy imprezy weselne.

Ślub i wesele to jedyny taki dzień w życiu, gdy marzenia o wspólnym życiu na dobre i na złe stają się rzeczywistością. Warto więc zadbać, aby ten wyjątkowy dzień na zawsze pozostał w pamięci Młodej Pary. Sprawimy aby nigdy nie zapomnieli go także Wasi Goście. Gwarantujemy Państwu świetną, profesjonalną organizację uroczystości.

Zachęcamy również do organizowania zaślubin w kapliczce, która znajduje się nieopodal Pałacu.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Koszt wynajmu sali wynosi 15zł od osoby.

Istnieje możliwość wynajmu kaplicy na ślub (koszt 280,00 zł).


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

STOP POŻAROM TRAW!

„Wiosna Panie sierżancie” jakby powiedział klasyk, więc trawy palić czas zacząć!

Nikt nie zmierzy ile drzew zostało wyciętych na papier, na którym drukowano teksty o szkodliwości i bezsensie wiosennego wypalania traw, a tak naprawdę jakiegokolwiek wypalania traw.

Co roku wspomagamy Strażaków w ich wysiłkach aby ukrócić ten proceder. My leśnicy nie robimy tego tak do końca bezinteresownie, bo wiele z pożarów trawiących lasy zaczyna się na wypalanych łąkach. Szkoda przyrodnicza takiego spalonego lasu rosnącego na granicy z łąką jest niepowetowana, ponieważ zniszczeniu ulega tak zwany ekoton, czyli miejsce gdzie bytują  rośliny i zwierzęta charakterystyczne i dla lasu, i dla łąki. Są to obszary prawdziwie „kipiące” życiem.

Obecnie w lasach i nie tylko w lasach, trwa susza. Stan zagrożenia pożarowego jest bardzo wysoki, wilgotność ściółki leśnej spadła poniżej 10 %. Ten stan na pewno spowodowałby,            że większość nadleśnictw w kraju wprowadziłoby zakaz wstępu do lasu dla osób postronnych, niezależnie od zakazu wprowadzonego z powodu epidemii koronawirusa. Dlatego apelujemy,       o nie wypalanie traw! To naprawdę nic nie daje, nie wzbogaca gleby, a wręcz przeciwnie, niszczy jej strukturę i zabija wszystkie organizmy glebowe, no i stwarza ogromne zagrożenie. W 2019 roku z powodu pożarów, wywołanych wypalaniem traw, zginęło 10 osób!

Co roku liczba pożarów spowodowanych wypalaniem traw wzrasta, ale pisząc te słowa wierzymy, że kiedyś to się odwróci i krzywa pójdzie w dół – może to będzie ten, 2020 rok!

Dlatego reagujcie i dowiedzcie się więcej na:

#stoppożaromtraw

 

Darz Bór!

 

Tekst: T. Kałek


Wydawca treści Wydawca treści