Wydawca treści Wydawca treści

Szkolenia i konferencje

NOWE ŁĄCZE ŚWIATŁOWODOWE

Ośrodek dysponuje trzema salami wykładowymi (65, 35 lub 12 osób) wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
Infrastruktura sieci Wi-Fi oraz LAN spełnia najwyższe standardy i oferuje komfortowe prowadzenie warsztatów komputerowych nawet do 100 osób jednocześnie. Symetryczne łącze światłowodowe zapewnia szybką i bezproblemową komunikację ze światem zewnętrznym umożliwiając uruchomienie takich usług jak:

- wideokonferencje w wysokiej jakości

- strumieniowanie audio/wideo z wielu źródeł jednocześnie

- stabilne połączenie VPN o niskich opóźnieniach

- i wiele innych…

Koszt wynajmu sali 15zł od osoby.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

X PIKNIK HISTORYCZNY NADLESNICTWA GRODZISK

X PIKNIK HISTORYCZNY NADLESNICTWA GRODZISK

Jubileuszowy Piknik i … jubileuszowa pogoda, ale gradu nie było.

Jubileuszowy, X Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk w OSW Porażyn, miał mieć i miał wyjątkową oprawę. Jak co roku, od 10 już lat, w ostatnią niedzielę września grodziscy leśnicy zaprosili do wspólnej zabawy każdego kto miał czas i chęć przybyć do Porażyna.

Przy okazji jubileuszu pojawiło się kilka zmian i nowości w przebiegi Pikniku. Pierwszą zmianą była scena, która nie dość, że większa i bardziej profesjonalna, był ustawiona w innym miejscu, tworząc wraz polaną zielony amfiteatr. Drugą zmianą była formuła pokazu historycznego, podczas którego wystąpiły cztery grupy: GRH „Gratz” z Grodziska Wlkp., „Jazda Polska” z Jansowa, „Jantar” z Woli Jabłońskiej i Osada Krajeńska z Czarmunia. Lecz nie ich liczba była nowością, lecz to, że odtwarzano sceny z czterech okresów historii Polski: piastowskiego średniowiecza, Rzeczpospolitej szlacheckiej, II wojny światowej oraz działania Wojska Polskiego z XXI wieku. Blok historyczny zakończył pokaz grupy MARITA ZUMBA TEAM, a wszystko zostało potraktowane z humorem i przymrużeniem oka.

Nowością na pikniku był, zorganizowany przez pracowników nadleśnictwa, Rodzinny Rajd Rowerowy o wdzięcznej nazwie: „RRR!”. Wzięło w nim udział 14 drużyn, których trzy najlepsze odebrały nagrody z rąk Nadleśniczego Dariusza Szulca.

Do nowości zaliczyć należy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych z miejscowości leżących w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa.  W dwóch przedziałach wiekowych konkurowało, aż 184 prac plastycznych, z których ostatecznie wybrano po trzy dla każdej grupy wiekowej. I tak laureatami przedziału wiekowego klas od I do IV zostali:

  1. Alicja Adam, kl. I, SP Parzęczewo.
  2. Gabriela Strugała, kl. II, SP Parzęczewo.
  3. Amelia Dalaszyńska, kl. I, SP nr 2 Grodzisk Wlkp.

Laureaci z klas od V do VIII:

  1. Matylda Krupa, kl. VII, SP nr 2 Grodzisk Wlkp.
  2. Bartosz Wąsiak, kl. VI, SP Porażyn.
  3. Agata Modzelewska, kl. VIII, SP Opalenica.

Podczas wręczania nagród obecna była tylko jedna laureatka, lecz nadleśniczy zdecydował, że pozostali zwycięzcy otrzymają swoje trofea w szkołach, w których się uczą.

Podczas Pikniku była i muzyka myśliwska, i rozrywkowa, a czasami ich mix gdy ZSM Palatium grał razem z zespołem SOUNDS GOOD. Były stoiska edukacyjne i pałacowa kuchnia, były wędliny z restauracji „U Myśliwych” z Poznania i tylko… pogody nie było.

Lecz mimo strug deszczu, momentami padających na polanę, kilkuset najwytrwalszych sympatyków naszego Pikniku zjawiło się niezawodnie i skorzystało z wszystkich atrakcji.

Piknik zakończył się zaproszeniem Nadleśniczego Dariusza Szulca do wzięcia udziału biesiadzie przy ognisku, gdzie każdy chętny mógł nabyć tak zwany „pakiet ogniskowy”, czyli kiełbaskę chleb, tackę papierową i dwumetrowy kij leszczynowy, aby samemu zrobić sobie posiłek nad ogniem wesoło trzaskającym mimo potoków lejących się z nieba.

Jak pokazał ten rok, niezależnie od pogody, w ostatnią niedzielę 2020 r. zapraszamy wszystkich na XI Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk, na którym świętować będziemy historyczny jubileusz 100-lecia istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

ZAPRASZAMY!

DARZ BÓR!

Tekst: Tomasz Kałek
Zdjęcia: Wojciech Błoch


Wydawca treści Wydawca treści

Organizujemy szkolenia i konferencje.