Wydawca treści Wydawca treści

Szkolenia i konferencje

NOWE ŁĄCZE ŚWIATŁOWODOWE

Ośrodek dysponuje trzema salami wykładowymi (65, 35 lub 12 osób) wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audiowizualny.
Infrastruktura sieci Wi-Fi oraz LAN spełnia najwyższe standardy i oferuje komfortowe prowadzenie warsztatów komputerowych nawet do 100 osób jednocześnie. Symetryczne łącze światłowodowe zapewnia szybką i bezproblemową komunikację ze światem zewnętrznym umożliwiając uruchomienie takich usług jak:

- wideokonferencje w wysokiej jakości

- strumieniowanie audio/wideo z wielu źródeł jednocześnie

- stabilne połączenie VPN o niskich opóźnieniach

- i wiele innych…

Koszt wynajmu sali 15zł od osoby.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

STOP POŻAROM TRAW!

STOP POŻAROM TRAW!

„Wiosna Panie sierżancie” jakby powiedział klasyk, więc trawy palić czas zacząć!

Nikt nie zmierzy ile drzew zostało wyciętych na papier, na którym drukowano teksty o szkodliwości i bezsensie wiosennego wypalania traw, a tak naprawdę jakiegokolwiek wypalania traw.

Co roku wspomagamy Strażaków w ich wysiłkach aby ukrócić ten proceder. My leśnicy nie robimy tego tak do końca bezinteresownie, bo wiele z pożarów trawiących lasy zaczyna się na wypalanych łąkach. Szkoda przyrodnicza takiego spalonego lasu rosnącego na granicy z łąką jest niepowetowana, ponieważ zniszczeniu ulega tak zwany ekoton, czyli miejsce gdzie bytują  rośliny i zwierzęta charakterystyczne i dla lasu, i dla łąki. Są to obszary prawdziwie „kipiące” życiem.

Obecnie w lasach i nie tylko w lasach, trwa susza. Stan zagrożenia pożarowego jest bardzo wysoki, wilgotność ściółki leśnej spadła poniżej 10 %. Ten stan na pewno spowodowałby,            że większość nadleśnictw w kraju wprowadziłoby zakaz wstępu do lasu dla osób postronnych, niezależnie od zakazu wprowadzonego z powodu epidemii koronawirusa. Dlatego apelujemy,       o nie wypalanie traw! To naprawdę nic nie daje, nie wzbogaca gleby, a wręcz przeciwnie, niszczy jej strukturę i zabija wszystkie organizmy glebowe, no i stwarza ogromne zagrożenie. W 2019 roku z powodu pożarów, wywołanych wypalaniem traw, zginęło 10 osób!

Co roku liczba pożarów spowodowanych wypalaniem traw wzrasta, ale pisząc te słowa wierzymy, że kiedyś to się odwróci i krzywa pójdzie w dół – może to będzie ten, 2020 rok!

Dlatego reagujcie i dowiedzcie się więcej na:

#stoppożaromtraw

 

Darz Bór!

 

Tekst: T. Kałek


Wydawca treści Wydawca treści

Organizujemy szkolenia i konferencje.