Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.

Dostępność dziczyzny w ciągu roku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń

(waga 30-150 kg)

 

 

 

 

 

 

 

Od 21.08.

 

 

 

 

Daniel

(waga 15-50 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarna

(waga 10-22 kg)

Do 15.01.

 

 

 

Od 11.05.

 

 

 

 

 

 

 

Dzik

(waga 20-100 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny nadzorowany jest przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Tomyślu oraz posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30155641

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (odbiór tusz):

Porażyn – Tartak 14

64-330 Opalenica

Szczegółowe informacji można uzyskań po numerami telefonu bądź adresem mailowym:

  • 694 425 832 - Pan Łukasz Kołacz podleśniczy leśnictwa Bukowiec Stary, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • 535 191 024 -  Pan Tomasz Kowalski  podleśniczy  leśnictwa Róża, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • Telefon do biura Nadleśnictwa Grodzisk: (61) 44 45 301 (w dni robocze w godzinach 07:00 – 15:00)
  • E-mail : grodzisk@poznan.lasy.gov.pl

 

 

 

Z dniem 10.10.2023 r. został wprowadzony, do stosowania w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny Nadleśnictwa Grodzisk, poniższy cennik tusz zwierzyny łownej:

Cena w PLN         za 1 kg

Jeleń

Daniel

Sarna

Dzik

brutto                 (w tym 0% VAT)

12,00

12,00

25,00

10,00

W przypadku chęci zakupu tuszy prosimy o składanie zamówień telefonicznie bezpośrednio do osób zajmujących się sprzedażą.

Realizacja zamówień odbywać się będzie według kolejności nadsyłanych zamówień i możliwości pozyskania zwierzyny w danym okresie czasu.

Płatność tylko przy pomocy kart płatniczych.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

X PIKNIK HISTORYCZNY NADLESNICTWA GRODZISK

X PIKNIK HISTORYCZNY NADLESNICTWA GRODZISK

Jubileuszowy Piknik i … jubileuszowa pogoda, ale gradu nie było.

Jubileuszowy, X Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk w OSW Porażyn, miał mieć i miał wyjątkową oprawę. Jak co roku, od 10 już lat, w ostatnią niedzielę września grodziscy leśnicy zaprosili do wspólnej zabawy każdego kto miał czas i chęć przybyć do Porażyna.

Przy okazji jubileuszu pojawiło się kilka zmian i nowości w przebiegi Pikniku. Pierwszą zmianą była scena, która nie dość, że większa i bardziej profesjonalna, był ustawiona w innym miejscu, tworząc wraz polaną zielony amfiteatr. Drugą zmianą była formuła pokazu historycznego, podczas którego wystąpiły cztery grupy: GRH „Gratz” z Grodziska Wlkp., „Jazda Polska” z Jansowa, „Jantar” z Woli Jabłońskiej i Osada Krajeńska z Czarmunia. Lecz nie ich liczba była nowością, lecz to, że odtwarzano sceny z czterech okresów historii Polski: piastowskiego średniowiecza, Rzeczpospolitej szlacheckiej, II wojny światowej oraz działania Wojska Polskiego z XXI wieku. Blok historyczny zakończył pokaz grupy MARITA ZUMBA TEAM, a wszystko zostało potraktowane z humorem i przymrużeniem oka.

Nowością na pikniku był, zorganizowany przez pracowników nadleśnictwa, Rodzinny Rajd Rowerowy o wdzięcznej nazwie: „RRR!”. Wzięło w nim udział 14 drużyn, których trzy najlepsze odebrały nagrody z rąk Nadleśniczego Dariusza Szulca.

Do nowości zaliczyć należy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych z miejscowości leżących w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa.  W dwóch przedziałach wiekowych konkurowało, aż 184 prac plastycznych, z których ostatecznie wybrano po trzy dla każdej grupy wiekowej. I tak laureatami przedziału wiekowego klas od I do IV zostali:

  1. Alicja Adam, kl. I, SP Parzęczewo.
  2. Gabriela Strugała, kl. II, SP Parzęczewo.
  3. Amelia Dalaszyńska, kl. I, SP nr 2 Grodzisk Wlkp.

Laureaci z klas od V do VIII:

  1. Matylda Krupa, kl. VII, SP nr 2 Grodzisk Wlkp.
  2. Bartosz Wąsiak, kl. VI, SP Porażyn.
  3. Agata Modzelewska, kl. VIII, SP Opalenica.

Podczas wręczania nagród obecna była tylko jedna laureatka, lecz nadleśniczy zdecydował, że pozostali zwycięzcy otrzymają swoje trofea w szkołach, w których się uczą.

Podczas Pikniku była i muzyka myśliwska, i rozrywkowa, a czasami ich mix gdy ZSM Palatium grał razem z zespołem SOUNDS GOOD. Były stoiska edukacyjne i pałacowa kuchnia, były wędliny z restauracji „U Myśliwych” z Poznania i tylko… pogody nie było.

Lecz mimo strug deszczu, momentami padających na polanę, kilkuset najwytrwalszych sympatyków naszego Pikniku zjawiło się niezawodnie i skorzystało z wszystkich atrakcji.

Piknik zakończył się zaproszeniem Nadleśniczego Dariusza Szulca do wzięcia udziału biesiadzie przy ognisku, gdzie każdy chętny mógł nabyć tak zwany „pakiet ogniskowy”, czyli kiełbaskę chleb, tackę papierową i dwumetrowy kij leszczynowy, aby samemu zrobić sobie posiłek nad ogniem wesoło trzaskającym mimo potoków lejących się z nieba.

Jak pokazał ten rok, niezależnie od pogody, w ostatnią niedzielę 2020 r. zapraszamy wszystkich na XI Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk, na którym świętować będziemy historyczny jubileusz 100-lecia istnienia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

ZAPRASZAMY!

DARZ BÓR!

Tekst: Tomasz Kałek
Zdjęcia: Wojciech Błoch


Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY. 15.02.2024 | Alina Bednarek ...