Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.

Dostępność dziczyzny w ciągu roku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń

(waga 30-150 kg)

 

 

 

 

 

 

 

Od 21.08.

 

 

 

 

Daniel

(waga 15-50 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarna

(waga 10-22 kg)

Do 15.01.

 

 

 

Od 11.05.

 

 

 

 

 

 

 

Dzik

(waga 20-100 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny nadzorowany jest przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Tomyślu oraz posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30155641

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (odbiór tusz):

Porażyn – Tartak 14

64-330 Opalenica

Szczegółowe informacji można uzyskań po numerami telefonu bądź adresem mailowym:

  • 694 425 832 - Pan Łukasz Kołacz podleśniczy leśnictwa Bukowiec Stary, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • 535 191 024 -  Pan Tomasz Kowalski  podleśniczy  leśnictwa Róża, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • Telefon do biura Nadleśnictwa Grodzisk: (61) 44 45 301 (w dni robocze w godzinach 07:00 – 15:00)
  • E-mail : grodzisk@poznan.lasy.gov.pl

 

 

 

Z dniem 10.10.2023 r. został wprowadzony, do stosowania w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny Nadleśnictwa Grodzisk, poniższy cennik tusz zwierzyny łownej:

Cena w PLN         za 1 kg

Jeleń

Daniel

Sarna

Dzik

brutto                 (w tym 0% VAT)

12,00

12,00

25,00

10,00

W przypadku chęci zakupu tuszy prosimy o składanie zamówień telefonicznie bezpośrednio do osób zajmujących się sprzedażą.

Realizacja zamówień odbywać się będzie według kolejności nadsyłanych zamówień i możliwości pozyskania zwierzyny w danym okresie czasu.

Płatność tylko przy pomocy kart płatniczych.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wichura w wielkopolskich lasach. Setki drzew połamanych!

Wichura w wielkopolskich lasach. Setki drzew połamanych!

Wczorajsza wichura z pewnością dała o sobie znać w wielu regionach Wielkopolski. Są jednak miejsca, gdzie szkody są szczególnie dotkliwe, zniszczone domy i zabudowania, ucierpiały również lasy. Apelujemy o ostrożność i rozsądek, odłóżmy spacery na inny termin. Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa, by udrożnić drogi i zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najbardziej ucierpiały Nadleśnictwa Krotoszyn, Jarocin, Grodziec, Turek i Konstantynowo, gdzie objętość uszkodzonych drzew w każdym z nich sięga ponad 10 tysięcy m3. Wiatr poruszał się korytarzami, a podmuchy były wystarczająco silne, by zrywać dachy. Widać to również po drzewach, z których wiele połamało się, nie wytrzymując naprężenia powodowanego przez wichurę. W takich miejscach doszło do kompletnego spustoszenia lasu, to już nie są pojedyncze wywrócone drzewa, ale całe powierzchnie wiatrołomów i wiatrowałów.

W tej sytuacji nadleśniczowie w miejscach najbardziej uszkodzonych wprowadzają zakazy wstępu do lasu, by uniknąć ryzyka wypadków. Poskręcane, zawieszone i połamane konary, jak i całe drzewa stanowią dla każdego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zdjęcie przedstawia kolaż fotografii ukazujących szkody wyrządzone w lasach przez wichurę. Fot. pracownicy Nadleśnictwa Grodziec
 

„W tym momencie nasze działania skupiają się na udrożnieniu dróg przeciwpożarowych w lasach Nadleśnictwa Grodziec. Skutki wczorajszej wichury likwidowanie są na bieżąco, ale ze względu na rozmiar zniszczeń, te działania potrwają zapewne jeszcze wiele tygodni. Skierowaliśmy do tych prac wszystkie brygady zakładów usług leśnych, które pracują w naszym Nadleśnictwie. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z pracą w takich warunkach, prace wykonywane są wyłącznie maszynowo. Najbardziej ucierpiało Leśnictwo Kaźmierka, gdzie wstępnie szacujemy uszkodzenia na ok. 5 tys. m3, a w całym Nadleśnictwie na ok. 15 tys. m3. Na ten moment rozmiar strat nie jest jeszcze dokładnie określony, gdyż do wielu części lasu nadal nie możemy się dostać. Bardziej precyzyjne szacunki będziemy mieli w przyszłym tygodniu” powiedział Waldemar Cierniak Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodziec.


Od wczorajszego poranka leśnicy w wielu nadleśnictwach poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych udrażniają drogi i uprzątają uszkodzone drzewa, by zapewnić bezpieczeństwo powszechne. Oceniają też straty i planują dalsze działania, by po uprzątnięciu uszkodzonych drzew  las w tych miejscach mógł powrócić jak najszybciej. Apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności i niewchodzenie do kompleksów leśnych zniszczonych przez wichurę.”- mówi Dyrektor RDLP w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.


Dziękujemy za poświęcenie strażaków, leśników, służb ratunkowych i wszystkich innych, którzy ciężko pracują, by uprzątnąć skutki wichury i pomóc poszkodowanym przez nią osobom.

 


Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY. 15.02.2024 | Alina Bednarek ...