Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.

Dostępność dziczyzny w ciągu roku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń

(waga 30-150 kg)

 

 

 

 

 

 

 

Od 21.08.

 

 

 

 

Daniel

(waga 15-50 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarna

(waga 10-22 kg)

Do 15.01.

 

 

 

Od 11.05.

 

 

 

 

 

 

 

Dzik

(waga 20-100 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny nadzorowany jest przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Tomyślu oraz posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30155641

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (odbiór tusz):

Porażyn – Tartak 14

64-330 Opalenica

Szczegółowe informacji można uzyskań po numerami telefonu bądź adresem mailowym:

  • 694 425 832 - Pan Łukasz Kołacz podleśniczy leśnictwa Bukowiec Stary, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • 535 191 024 -  Pan Tomasz Kowalski  podleśniczy  leśnictwa Róża, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • Telefon do biura Nadleśnictwa Grodzisk: (61) 44 45 301 (w dni robocze w godzinach 07:00 – 15:00)
  • E-mail : grodzisk@poznan.lasy.gov.pl

 

 

 

Z dniem 10.10.2023 r. został wprowadzony, do stosowania w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny Nadleśnictwa Grodzisk, poniższy cennik tusz zwierzyny łownej:

Cena w PLN         za 1 kg

Jeleń

Daniel

Sarna

Dzik

brutto                 (w tym 0% VAT)

12,00

12,00

25,00

10,00

W przypadku chęci zakupu tuszy prosimy o składanie zamówień telefonicznie bezpośrednio do osób zajmujących się sprzedażą.

Realizacja zamówień odbywać się będzie według kolejności nadsyłanych zamówień i możliwości pozyskania zwierzyny w danym okresie czasu.

Płatność tylko przy pomocy kart płatniczych.


Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

VIII Piknik historyczny

VIII Piknik historyczny

Łowiectwo w kulturze.

 Już po raz ósmy, na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Pałac-Porażyn, został zorganizowany Piknik Historyczny. Mimo deszczowych zapowiedzi, jak zwykle w ostatnią Niedzielę Września zaświeciło słońce i Nadleśniczy Dariusz Szulc mógł otworzyć tradycyjny Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk. Wszyscy, którzy zaufali zapewnieniom grodziskich leśników, że wszędzie pada, ale nie na naszym Pikniku, mogli zakosztować wszystkich atrakcji tegorocznej imprezy.

   Tematem, z którym przyszło nam się, w tym roku, zmierzyć było ŁOWIECTWO W KULTURZE. Po krótkim wprowadzeniu zawierającym kwintesencję wpływu łowiectwa na kulturę człowieka, od paleolitu po dzień dzisiejszy zaczęła się część prezentacji, którą otworzył pokaz zaprawy łowieckiej młodzieży szlacheckiej XVII wiecznej Polski w wykonaniu Roty Rycerskiej „Lisowczycy” z Dworu Jansowo. Dynamiczne pokazy jeździeckie prezentowane na porażyńskiej polanie okraszone były komentarzem rotmistrza Roberta Jansa i nagradzane oklaskami ponad 500 widzów. Po tym jakże bojowym akcencie na scenę wstąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Grodzisk Palatium wraz z przyjaciółmi i zaimprowizował wykonanie kilkunastu łowieckich standardów muzycznych z towarzyszeniem perkusji, gitary prowadzącej i basowej, w zupełnie nowej, rockowej i bluesowej aranżacji, która zmusiła do podrygiwania nawet najbardziej opornych. Dla wszystkich, którzy muzykę myśliwską uważali za monotonną i dobrą tylko na polowaniu był to przykład, że jest to muzyka żywa, mogąca być inspiracją do powstawania zupełnie nowej jakości.

   Gdy na polanę i scenę wkraczali coraz to nowsi goście dookoła działo się wiele rzeczy. Pod namiotem przy ognisku Pan Wojciech Charewicz, znany dziennikarz i autor książek kucharskich przekazywał swą wiedzę podczas żywego pokazu gotowania dziczyzny. Przy tym samym ognisku można było się raczyć, za przystępną cenę, rarytasami z kuchni pałacowej Pani Sylwii Kromy, wśród których królowały potrawy z dziczyzny. Po drugiej stronie ogniska, na stoisku poznańskiej restauracji „u Myśliwych” można było zakupić gotowe produkty z dziczyzny. I jak tu zaprzeczyć wpływowi łowiectwa na kulturę, szczególnie tę kulinarną?

   Gdy uczestnicy pikniku raczyli się potrawami z dziczyzny, słuchali muzyki i obserwowali popisy jeźdźców, rodzice z dziećmi mogli wziąć udział w Rodzinnym Konkursie Łowieckim, podczas którego zawodnicy musieli pokonać ponad kilometrową trasę leśną, na której wykonywali szereg punktowanych zadań. Po zakończeniu marszu każda drużyna otrzymała pakiet pamiątkowy, a trzem najlepszym drużynom specjalne nagrody wręczał na scenie Nadleśniczy Dariusz Szulc.

    Podczas zmagań drużyn rodzinnych, na polanie po raz drugi pojawili się „Lisowczycy”, ale tym razem pokazali zabawę myśliwską „pogoń za lisem”, będącą zaprawą do polowania konno z psami. Lis, a raczej lisica długo wymykała się myśliwym, nagradzana brawami publiczności, aby w końcu zostać złapana, przy dźwiękach odpowiedniego sygnału odegranego przez trębaczy.

   Kolejnym elementem programu były prezentacje polujących ptaków drapieżnych i psów myśliwskich komentowane na żywo przez Panów Marcina Szymczaka i Cezarego Marchwickiego.

   Ostatnim punktem tegorocznego pikniku był występ Pana Wojciecha Charewicza, który na scenie pokazywał jak przyrządzić dziczyznę i opowiadał co trzeba zrobić żeby do tego była smaczna.

   Gdy skosztowano już próbek dzieła mistrza kuchni, a jesienny wietrzyk roznosił miłe aromaty po całej polanie, tonącej w już szarówce zmierzchu, na scenę wystąpił nadleśniczy i przy akompaniamencie sygnału „Darz Bór” zakończył tegoroczny VIII Piknik Historyczny Nadleśnictwa Grodzisk.

ZAPRASZAMY ZA ROK W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ WRZEŚNIA, DARZ BÓR!

tekst: Tomasz Kałek

zdjęcia: Anna Macherska-Malecha (więcej TUTAJ)

film: Krzysztof Borowiak i Tomasz Pieprzyk

 


Wydawca treści Wydawca treści

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY. 15.02.2024 | Alina Bednarek ...