Asset Publisher Asset Publisher

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.

Dostępność dziczyzny w ciągu roku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń

(waga 30-150 kg)

 

 

 

 

 

 

 

Od 21.08.

 

 

 

 

Daniel

(waga 15-50 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarna

(waga 10-22 kg)

Do 15.01.

 

 

 

Od 11.05.

 

 

 

 

 

 

 

Dzik

(waga 20-100 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny nadzorowany jest przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Tomyślu oraz posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 30155641

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (odbiór tusz):

Porażyn – Tartak 14

64-330 Opalenica

Szczegółowe informacji można uzyskań po numerami telefonu bądź adresem mailowym:

  • 694 425 832 - Pan Łukasz Kołacz podleśniczy leśnictwa Bukowiec Stary, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • 535 191 024 -  Pan Tomasz Kowalski  podleśniczy  leśnictwa Róża, (w dni robocze w godzinach 07:00– 15:00).
  • Telefon do biura Nadleśnictwa Grodzisk: (61) 44 45 301 (w dni robocze w godzinach 07:00 – 15:00)
  • E-mail : grodzisk@poznan.lasy.gov.pl

 

 

 

Z dniem 10.10.2023 r. został wprowadzony, do stosowania w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny Nadleśnictwa Grodzisk, poniższy cennik tusz zwierzyny łownej:

Cena w PLN         za 1 kg

Jeleń

Daniel

Sarna

Dzik

brutto                 (w tym 0% VAT)

12,00

12,00

25,00

10,00

W przypadku chęci zakupu tuszy prosimy o składanie zamówień telefonicznie bezpośrednio do osób zajmujących się sprzedażą.

Realizacja zamówień odbywać się będzie według kolejności nadsyłanych zamówień i możliwości pozyskania zwierzyny w danym okresie czasu.

Płatność tylko przy pomocy kart płatniczych.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Co huczy w wielkopolskim lesie?

Co huczy w wielkopolskim lesie?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w nocy w lesie czasem słychać tajemnicze odgłosy? Kto i dlaczego je wydaje? Czy te odgłosy zapowiadają coś złego? Na te i inne pytania w najbliższych dniach będą odpowiadać poznańscy leśnicy w ramach ogólnopolskiej akcji "Co huczy w lesie"?

Noc z sowami w tle ma już swoją wieloletnią tradycję, w tym roku przez ograniczenia związane z pandemią odbędą się w nieco innej formie niż dotychczas, bo w przeważającej części z wykorzystaniem narzędzi on-line. Spotkania z leśnikami pozwolą małym i dużym miłośnikom przyrody dowiedzieć się kilku ciekawostek o biologii i zwyczajach sów. Podczas dotychczasowych naszych spotkań, punktem kulminacyjnym było rozpoznawanie sów po wydawanych głosach. Jak będzie w tym roku? Koniecznie zapoznajcie się z naszym programem.

Już 11 marca, o godzinie 18:00, z podpoznańskiego Nadleśnictwa Łopuchówko rusza ogólnopolska transmisja on-line z otwarcia wystawy fotograficznej „Uhuu, sowy w obiektywie”. O kulisach powstania niesamowitych fotografii opowie autor Tomasz Skorupka.

Zdjęcie przedstawia program wydarzeń w ramach akcji "Co w lesie huczy"?

W piątek, 12 marca o spotkaniu z puchaczem Miszą opowiedzą nieustraszone Tosia i Gosia, które wybrały się do ośrodka rehabilitacyjnego na terenie Nadleśnictwa Turek na spotkanie z największą występującą w Polsce sową. Koniecznie zajrzyjcie na nasz profil Facebook i przekonajcie się, czy mała Tosia zaprzyjaźniła się z Miszą.

27 marca Nadleśnictwo Syców zaprasza do Stradomi Dolnej na spotkanie z sokolnikiem, które połączone będzie z pokazem ptaków oraz nocnym spacerem po lesie. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkanie obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje zostały umieszczone na stronie Nadleśnictwa Syców.

Zdjęcie przedstawia plakat wydarzenia, które odbędzie się Nadleśnictwie Syców.

Wszystkich tych, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o sowach zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie w najbliższym czasie postaramy się Państwa zaskoczyć ciekawostkami, o tych pięknych i majestatycznych ptakach. 


Asset Publisher Asset Publisher

ZASADY SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY. 15.02.2024 | Alina Bednarek ...