Dla mediów

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Pożegnanie Tomasza Kaźmierczaka

Pożegnanie Tomasza Kaźmierczaka

W dniu 28.06. br. cała kadra Nadleśnictwa Syców żegnała uroczyście Głównego Księgowego – mgr inż. Tomasza Kaźmierczaka. Powodem odejścia Pana Tomasza z naszej jednostki jest podjęcie pracy na równorzędnym stanowisku w Nadleśnictwie Krotoszyn. Uroczystość pożegnalna miała miejsce w restauracji „Zza Miedzą" pod Kępnem. Kolega Tomasz Kaźmierczak w listopadzie 2001r. rozpoczął pracę w naszym nadleśnictwie w charakterze stażysty. W lutym 2003r. został zatrudniony na stanowisku Starszego Referenta. Od stycznia 2005r. pełnił już funkcję Księgowego, aby z dniem 30.06.2009r. objąć posadę Głównego Księgowego. Podczas pracy zawodowej w nadleśnictwie Pan Tomasz ukończył studia podyplomowe w SGGW w Warszawie nt. „Zastosowanie systemów informacji przestrzennej w ochronie przyrody i leśnictwie" (2005) . Ponadto brał udział w licznych szkoleniach branżowych dotyczących m.in. „Programy Pomocowe UE" (2004), „Renaturyzacja Leśnych Obszarów Wodno - Błotnych" (2006), „Aspekty funkcjonowania BIP w Lasach Państwowych", „Gospodarka Leśna dla użytkowników SILP", „Podsystemy finanse i księgowość w SILP". Wymieniono zaledwie część z wielu kursów i szkoleń, które przeszedł kolega Tomasz, bardzo często z wyróżnieniem. Pan Tomasz w swej pracy zawodowej okazał się człowiekiem pracowitym, wytrwałym w działaniu, charakteryzującym się ponadprzeciętną wiedzą , ponadto empatycznym i zawsze uśmiechniętym. Postać w obecnych realiach wyjątkowa. Prowadząc zespół ludzi potrafił sprawić, że podążali oni za nim nie odczuwając żadnej presji. Pozostali pracownicy z innych działów, kadra terenowa zawsze mogła liczyć na merytoryczną pomoc ze strony naszego Głównego Księgowego. Dlatego podczas oficjalnego pożegnania, najczęstszym zdaniem wypowiedzianym zarówno oficjalnie jak i w kuluarach był zwrot : „Będzie nam Pana bardzo brakowało Panie Tomku". Zdanie brzmiące tak banalnie niesie akurat w tym przypadku nadzwyczaj realistyczne brzemię. Życie się jednak musi toczyć dalej. Życzymy zatem Ci Tomku, abyś zrealizował wszystkie swoje osobiste i zawodowe plany. Jesteśmy wręcz pewni, że z taką determinacją i ponadprzeciętną wiedzą staniesz się wzorem do naśladowania również w Nadleśnictwie Krotoszyn.

Należy również nadmienić , że od dnia 01.07.br. stanowisko Głównej Księgowej w Nadleśnictwie Syców objęła Pani Mgr inż. Agnieszka Majewska.


Certyfikat PEFC

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada certyfikat PEFC.

Logo PEFC zostało wprowadzone przez organizację pozarządową utworzoną w celu wspierania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej (the Programme for Endorsement of Forest Certification). Pełni ona funkcję międzynarodowej organizacji parasolowej, której celem jest ocena i wzajemne uznawanie krajowych systemów certyfikacji leśnej.

 

PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku, której głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne. PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.

W chwili obecnej PEFC Council obejmuje 35 krajowych systemów certyfikacji leśnej, z których 25 przeszło do tej pory przez rygorystyczny proces oceny z udziałem publicznych konsultacji i niezależnych ekspertów. Te 25 uznanych systemów odpowiada za certyfikacje 200 milionów hektarów lasów, produkujących miliony metrów sześciennych certyfikowanego drewna na potrzeby rynku, co czyni PEFC największym światowym systemem certyfikacji leśnej. Pozostałe systemy krajowe znajdują się na różnych etapach rozwoju i uznawania przez PEFC. W Polsce prace nad stworzeniem krajowych struktur, jeszcze w ramach Paneuropejskiego Systemu Certyfikacji Leśnej, podjęto w 2003 r. W skład polskiej grupy inicjatywnej wchodziło 35 podmiotów oraz organizacji działających w obszarze leśnictwa i przemysłu drzewnego. Inicjatorem procesu tworzenia krajowych standardów PEFC były Lasy Państwowe oraz Rada PEFC Polska.

Od listopada 2003 roku Rada PEFC Polska, która działa w ramach struktur Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa (SITLiD) stała się członkiem PEFC Council. W marcu 2008 roku polskie krajowe standardy PEFC zostały uznane na forum międzynarodowym, a oficjalna ich akredytacja nastąpiła w październiku 2008 r. w Canberrze w Australii, podczas Walnego Zgromadzenia Międzynarodowej Rady PEFC. Na mocy umowy między SITLiD i Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL), podpisanej w dniu 16 września 2009, nastąpiła zmiana afiliacji Rady PEFC Polska. Konsekwencją tej umowy było przeniesienie członkowstwa w PEFC Council z SITLiD do IBL, co zostało zatwierdzone decyzją Walnego Zgromadzenia PEFC Council w Paryżu, w dniu 13 listopada 2009 roku.

,

Resources to get